Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórskie Towarzystwo Turystyczne członkiem ECTAA
montenegro - misto-market.com.ua

Czarnogórskie Towarzystwo Turystyczne członkiem ECTAA

Czarnogórskie Towarzystwo Turystyczne zostanie w najbliższy w czwartek (30 maja) oficjalnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Krajowych Biur Podróży i Organizatorów Wycieczek (ECTAA) z siedzibą w Brukseli. Oficjalne zaproszenie do członkostwa wystosował już w grudniu sekretarz Stowarzyszenia, Michel de Blust.

- Biorąc pod uwagę fakt, że Czarnogóra stara się o wstąpienie do Unii Europejskiej, wierzymy, że przynależność do ECTAA może odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu biegu masowych ruchów turystycznych w procesie dalszego przybliżania kraju kręgom europejskim – czytamy w oficjalnym zaproszeniu.

Czarnogóra będzie 32. członkiem ECTAA. W Stowarzyszeniu zrzeszonych jest ponad 77 tys. biur podróży, których wartość szacuje się na przeszło 300 mld EUR.

 

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE