Home / Bałkany / Albania / Czeskie firmy zainteresowane inwestycjami w Albanii

Czeskie firmy zainteresowane inwestycjami w Albanii

Czeskie firmy rozważają inwestycję w dziedzinie energii i gospodarki odpadami w Albanii, powiedział premier Czech Petr Nečas , podczas organizowanego w Tiranie forum biznesowego. Nečas podkreślił, że Albania oferuje wiele możliwości inwestycyjnych w sektorze turystycznym, transporcie oraz górnictwie.

– Dogodne położenie geograficzne oraz obfitość zasobów naturalnych to niewątpliwie plusy Albanii – mówił Nečas. – Czeskie przedsiębiorstwa widzą swoją inwestycyjną szanse głównie w odnawialnych źródłach energii, transporcie, górnictwie oraz turystyce, ponadto, zauważamy, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się inwestycje w dziedzinie gospodarki odpadami, gdyż opracowaliśmy własną technologię i może okazać się ona niezwykle efektywna.

Czeskie inwestycje w Albanii są mile widziane, i mogą liczyć na silne wsparcie ze strony rządu, zapewniał premier Albanii Sali Berisha.

Odnosząc się do ogólnej sytuacji gospodarczej i koniunktury Berisha powiedział, że skutki kryzysu gospodarczego, który ogarnął Europę są możliwe do zminimalizowania poprzez wprowadzenie liberalnej polityki fiskalnej. Zadeklarował również dalsze obniżanie podatków w celu przyciągnięcia większej liczby zagranicznych inwestorów.

Forum zakończyło się podpisaniem przez czeskiego i albańskiego wiceministra gospodarki protokołu dotyczącego współpracy gospodarczej między obu krajami.

 

Źródło: TV Scan

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE