Home / Bałkany / Czarnogóra / Czy Czarnogóra ma szansę stać się centrum turystyki hazardowej?
hazard google.pl

Czy Czarnogóra ma szansę stać się centrum turystyki hazardowej?

W związku z organizowanym w Budwie w dniach 27.03. – 03.04.2015 turniejem pokerowym Grand Party Festival Montenegro rozpoczęła się dyskusja o tym, czy Czarnogóra ma szanse stać się centrum turystyki związanej z hazardem.
Tego typu wypoczynek związany jest nie tylko ze szczęściem pożądanym przez graczy, ale także z zakwaterowaniem w odpowiednich warunkach hotelowych, co bezpośrednio może przyczynić się do rozwoju tego obszaru usług turystycznych w Czarnogórze.
Wielkie turnieje pokerowe są coraz częściej organizowane w hotelach na czarnogórskim wybrzeżu. Fakt ten prawdopodobnie przyczyni się do wzrostu popularności kraju jako urlopowego celu miłośników gier losowych. Ten typ turystyki, który wiąże się z częstymi i krótkimi podróżami, jest najbardziej atrakcyjnym sposobem na zapewnienie rentowności czarnogórskim hotelom w okresach przed i po letnim sezonie turystycznym.
Zdaniem prezesa Czarnogórskiego Stowarzyszenia Turystycznego, Žarko Radulovicia, zasadniczą przeszkodą w rozwoju kasyno-turystyki jest zbyt słaby system połączeń lotniczych Czarnogóry z ważnymi ośrodkami na całym świecie.
– Bilety lotnicze są za drogie, a podróż trwa zbyt długo, ponieważ niewiele jest lotów bezpośrednich. Monako rozwinęło się jako cel dla wypraw hazardzistów, więc Czarnogóra też powinna spróbować swoich sił – komentuje Radulović.

Źródła: cdm.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE