Home / Gospodarka / Turystyka / Czy Grecji uda się przyjąć 17 milionów turystów?

Czy Grecji uda się przyjąć 17 milionów turystów?

Dostępne obecnie dane wskazują, że Grecję w tym roku odwiedzi ponad milion rosyjskich turystów, zaś niemiecki rynek turystyczny odnotowuje wzrost bukowań o 20% wyższy niż w 2012 roku. Oznacza to, że możliwe jest ustanowienie w 2013 roku nowego rekordu i przyjęcie 17 milionów turystów.

Sektor spodziewa się, że nadchodzący sezon pokryje straty, jakie turystyka grecka odnotowała w 2012 roku, kiedy to kraj ten odwiedziło o 8% mniej Niemców niż rok wcze śniej (dane niemieckiego FVW). Greckie linie lotnicze Aegean Airlines ogłosiły na 2013 r. uruchomienie trzech nowych regularnych połączeń pomiędzy Moskwą a trzema greckimi miastami. Możliwe, że – o ile będzie to korzystne – Aegean poszerzy swoją ofertę.

Grecka firma Mouzenidis Travel, która posiada w Rosji 51 biur turystycznych, dzięki którym do Grecji w ubiegłym roku przyjechało 300 tysięcy osób odnotowała stuprocentowy wzrost rosyjskich bukowań na rok 2013

Źródło: kathimerini.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE