Home / Bałkany / Czarnogóra / Czy w Czarnogórze znajdują się pokłady złota?
zlato google.com

Czy w Czarnogórze znajdują się pokłady złota?

Z informacji opublikowanych przez Czarnogórski Instytut Geologiczny wynika, że w ostatnim czasie stwierdzono podwyższoną zawartość złota w rudach miedzi, których występowanie lokalizuje się w północnej części kraju. Co ciekawe, obszary te były do tej pory uważane za mało interesujące pod względem ich walorów ekonomiczno-gospodarczych oraz w związku z niską zawartością miedzi.

- Mało prawdopodobne, aby złoto występowało w basenach sedymentacyjnych rzek Lim, Tara, Ćehotina i Ibr. Wiele wskazuje na to, że pokładów złota należy szukać na górskim obszarze Północnej Czarnogóry – oceniają specjaliści z Instytutu. Jednocześnie zapewniają, że nie znajdziemy złota w centralnej, południowej i południowo-zachodniej części kraju.

Informacja o potencjalnych pokładach złota w Czarnogórze powinna stanowić impuls dla zagranicznych inwestorów. Przeprowadzenie odpowiednich badań geologicznych może zapewnić duże zyski. W związku z czarnogórską gorączką złota amerykańskie przedsiębiorstwo Start your own gold mine corporation poinformowało, że aktualnie 11 Czarnogórców uczęszcza na kurs dla poszukiwaczy złota.

Źródła: portalanalitika.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE