Home / Społeczeństwo / Depardieu ambasadorem Czarnogóry

Depardieu ambasadorem Czarnogóry

depardieu slobodnaevropa org

Francuski aktor Gerard Depardieu został mianowany honorowym ambasadorem kultury Czarnogóry. Wiadomość tę przekazał mediom Milo Đukanović na wtorkowej konferencji prasowej, zaraz po spotkaniu z aktorem.

Po uzyskaniu rosyjskiego paszportu, Gerard Depardieu przybył do Czarnogóry, gdzie, jak podają paryskie media, spotkał się z producentami swojego kolejnego film, którego tematem będzie skompromitowany skandalista, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego- Dominique Strauss Kahn.

Depardieu podczas krótkiej wizyty odwiedził m.in. Cetinje I Budvę, powiedział dziennikarzom, że jest oczarowany pięknem przyrody, dziedzictwem kulturowym i bogatą historią Czarnogóry, dlatego jest gotów do kręcenia swoich filmów w tym kraju. Aktor już wcześniej otwarcie mówił, że w Czarnogórze ma przyjaciół i prowadzi tu sprawy. Wymienił również Czarnogórę obok Belgii i Rosji, jako kraj, którego obywatelstwo mógłby posiadać. Jednak zapytany o to czy chciałby otrzymać czarnogórski paszport, odparł, że nie zajmuje się kolekcjonowaniem paszportów.

Teraz aktor ma się przyczynić do promocji Czarnogóry na arenie międzynarodowej.

 

Źródło: seebiz.eu, e-novine.com

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE