Home / Bałkany / Chorwacja / Do czerwca nowe połączenia na trasie Podgorica – Zagrzeb
Montenegro Airlines

Do czerwca nowe połączenia na trasie Podgorica – Zagrzeb

Połączenie lotnicze między Podgoricą, a Zagrzebiem, zostanie uruchomione w maju lub czerwcu, dowiedział się Portal Analitika. – Wizytę w Czarnogórze zapowiedział prezes Croatia Airlines, który ma spotkać się z urzędnikami Ministerstwa Transportu oraz przedstawicielami Montenegro Airlines (MA). W planach są rozmowy o ustanowieniu współpracy między dwoma narodowymi przewoźnikami lotniczymi, powiedziano z MA.
– Jedną z najważniejszych rzeczy, nad którymi należy pracować, są lepsze połączenia z krajami regionu, ponieważ w tym momencie nie istnieją bezpośrednie loty do Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, czy Kosowa. Ważne jest, aby rozważyć możliwości narodowego przewoźnika – Montenegro Airlines, by ten, m.in. obniżył ceny na loty weekendowe oraz na wydłużone weekendy (czwartek-niedziela), do Belgradu. W tym celu, MA, ma przygotować specjalne oferty, które byłyby wspierane przez Czarnogórską Organizację Turystyczną.
Z roku na rok rośnie zainteresowanie touroperatorów i przewoźników z różnych krajów lotami do Czarnogóry, szczególnie w szczycie letniego sezonu (połowa lipca – początek września), informuje rząd.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE