Home / Patronat / Doček Nove Godine – Bałkański Nowy Rok w warszawskim Śnie Pszczoły!

Doček Nove Godine – Bałkański Nowy Rok w warszawskim Śnie Pszczoły!

WARSAW BALKAN MADNESS & SOKÓŁ ORKESTAR
  zapraszają
DOČEK NOVE GODINE czyli BAŁKAŃSKI NOWY ROK

Już 13 stycznia (zgodnie z kalendarzem juliańskim) wspólnie z naszymi prawosławnymi Braćmi wzniesiemy toast za Nowy Rok! A wszystko przy najlepszych i nagorętszych (nie tylko) słowiańskich melodiach oraz z szampanem w dłoni.

Sylwester oraz karnawał to okres wyjątkowy, dlatego też w tym roku zaserwujemy Wam coś specjalnego. Na naszym sylwestrze pojawi się zespół SOKÓŁ ORKESTAR, który wydał nie dawno album – SLAVIC SOUL. Najprawdziwszy styl grania na jednym z najważniejszych bałkańskich instrumentów: TRĄBCE w wykonaniu niesamowitego artysty – Przemka Sokoła – powinien zadowolić najbardziej wymagających miłośników bałkańskiej muzyki!!!

Jeżeli lubicie trąbki a’la GUCZA… to nikt w Polsce nie zagra tak lepiej niż Przemek Sokół!!!!

W zeszłym roku bałkański sylwester w Śnie Pszczoły był zdecydowanie najlepszą imprezą jaką Warsaw Balkan Madness miał przyjemność zagrać w swojej prawie dwuletniej historii. Ogrom pozytywnej energii i szalonych tańców utrzymywał się do wczesnych godzin porannych, a muzyka ucichła dopiero około godziny 7:30!!! TO BYŁO COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO!!! W tym roku postaramy się wygenerować równie niesamowitą atmosferę :)

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖ KTO ZAGRA ✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖

♫ ♪ ♩ SOKÓŁ OKRESTAR ♫ ♪ ♩
http://www.myspace.com/przemeksokol
https://www.facebook.com/pages/Sokół-Orkestar/216744598358871
Sokół Orkestar to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie. Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. Nietypowe harmonie, pozorny nieład i charakterystyczna „dzikość serca” sprawiają, że tę muzykę, graną z pasją i niezwykle zmysłową, bardziej się czuje niż słyszy.

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖ POZOSTAŁE INFORMACJE ✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖

✓ start: 21:00
✓ bilety: 25zł w przedsprzedaży (codziennie poza poniedziałkiem od 18 na górnym barze Snu Pszczoły). ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA WIĘC NIE CZEKAJCIE NA OSTATNIĄ CHWILĘ :) Jeżeli jakimś cudem zostały by jeszcze jakieś bilety, to w dniu koncertu 30zł.
✓ pokazy tańca Tribal Fusion Belly Dance: MENADA DANCE COLLECTIVE
✓ wizualizacje bałkańskie
✓ SZAMPAN o północy (w cenie biletu)
✓ jedzonko bałkańskie
✓ bar zostanie zaopatrzony w Rakiję/Śliwowicę

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖ DRESS CODE ✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖

Sylwester to świetna okazja aby wyjść poza ramy zwyczajnej imprezy… dlatego też zachęcamy do przebierania się na kilka możliwych sposobów:

1. TURBOFOLK – kicz i tandeta, folk i disco, świecące sukienki, cekiny i kiepskie garnitury. Niech Ceca Raznatovic i Seka Aleksic Was zainspirują! oczywiście z przymróżeniem oka ;)

2. GIPSY KINGS & QUEENS – suknie i chusty, złote zęby i łancuchy, cyganeczki i cigani mafia!

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖ Imprezę wspierają: ✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖

– Warsaw Balkan Madness
– Sen Pszczoły
– Balkanera, Audycja z Temperamentem
– portal balkanistyka.org

Patronat nad imprezą objęła balkanistyka.org

About Maciej Suchorabski

KOMENTARZE