Home / Bałkany / Đoković: Powstanie film o Nikoli Tesli!
rts.rs
rts.rs

Đoković: Powstanie film o Nikoli Tesli!

Gordon Bijelonić, producent z Hollywood oraz najlepszy tenisista na świecie, Novak Đoković nakręcą wspólnie film o wybitnym naukowcu i wynalazcy Nikoli Tesli. – Myślę o projekcie związanym z Teslą. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł go zrealizować. To będzie coś wielkiego. Należy mieć świadomość tego, jak wiele Tesla zrobił dla cywilizacji. Zawsze był dumny ze swojego serbskiego pochodzenia, a ludzie niewiele o nim wiedzą. Pragnę przypomnieć, że dzięki niemu mamy prąd. Doprowadziło do tego jego odkrycie prądu zmiennego. – powiedział Đoković.

Producent Gordon Bijelonić, urodzony jako Gordan Bijelonić  w New Jersey, pochodzi z Bośni i Hercegowiny. Dobrze mówi po serbsku i często odwiedza Belgrad. – Tesla to największy geniusz, jaki chodził po ziemi. – mówi. Bijelonić odnosi duże sukcesy za Oceanem, do tej pory współpracował m.in. z Morganem Freemanem, Robertem De Niro, Johnem Travoltą, Forestem Whitakerem, Keirą Knightley, 50 Centem. Więcej informacji na profilu producenta na facebooku: https://www.facebook.com/gordon.bijelonic?fref=ts

źródła: rts.rs, kurir.rs

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE