Home / Bałkany / Czarnogóra / Doskonałe rezultaty Czarnogóry w dążeniu do standardów NATO
Crna-Gora-NATO - novosti.rs

Doskonałe rezultaty Czarnogóry w dążeniu do standardów NATO

Dyrektor generalny resortu ds. polityki obronnej, Ivan Mašulović, stanął na czele delegacji Ministerstwa Obrony podczas spotkania w siedzibie NATO w Brukseli, gdzie omawiano ocenę PARP (Proces Planowania i Oceny) dla Czarnogóry na 2015 rok. Oceniono, że kraj osiągnął bardzo dobre rezultaty w dążeniu do standardów NATO. Z Ministerstwa Obrony Narodowej przypomniano, że PARP i cele partnerskie, to podstawowe mechanizmy dla planowania sił, osiągania standardów NATO i oceny postępów w reformach dla państw partnerskich.
– Członkowie i partnerzy NATO bardzo pozytywnie ocenili postępy Ministerstwa Obrony i Armii Czarnogóry w realizacji celów partnerskich i ogólnej reformy systemu obrony. Szczególnie docenili doskonałe rezultaty w dążeniu do rozwoju możliwości i standardów NATO, a także aktywną i pozytywną rolę Czarnogóry w regionie. Podczas dyskusji, wyrażono ogromne zainteresowanie planowanymi zmianami, zarówno w resorcie obrony, jak i w wojsku. W Brukseli, delegacja Czarnogóry, otrzymała ogromne wsparcie dla swoich działań w kluczowym momencie euroatlantyckiej integracji, poinformowano w oświadczeniu.
Mašulović podkreślił, że Czarnogóra w najbliższym czasie w dalszym ciągu będzie wkładała bardzo dużo wysiłku na rzecz realizacji priorytetów obronnych, m.in. poprzez realizację celów partnerskich i Rocznego Programu Narodowego tak, by do końca roku wypełnić wszystkie warunki w ramach skoncentrowanego i intensywnego dialogu.
Oprócz Mašulovicia w delegacji Ministerstwa Obrony znaleźli się: Ljubomir Bojović, Vladislav Vlahović, Krsto Perović, i Radmila Perović.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE