Home / Bałkany / Chorwacja / Druga ambasada Szwecji w Chorwacji?
IKEA - vecernji.hr

Druga ambasada Szwecji w Chorwacji?

Zbliża się otwarcie najbardziej wyczekiwanego domu towarowego w Chorwacji. Według oficjalnych informacji już pod koniec lata w zagrzebskiej żupanii zostanie otwarty pierwszy w kraju sklep sieci IKEA, jednak właściciele wciąż nie są w stanie podać konkretnej daty.

Lars Schmidt, ambasador Szwecji w Chorwacji, określił nowy punkt sprzedaży mianem drugiej ambasady Szwecji oraz wyraził zadowolenie, że szwedzka kultura będzie docierać do chorwackich domostw w płaskich kartonach ich firmy.

Początkowo budowa sklepu miała ruszyć w 2010 roku, a otwarcie nastąpić miało rok później, jednak z powodu przedłużających się procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem wszystkich pozwoleń plan budowy zaczął być realizowany dopiero w 2013 roku.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, a obiekt rozpościera się na terenie 38 tys. metrów kwadratowych w gminie Rugvica i oddalony jest od centrum Zagrzebia o 16 kilometrów. Oprócz pomysłów na urządzenie domu klienci znajdą w kompleksie restaurację będącą w stanie pomieścić nawet 600 osób, a w menu proponowane będą typowe szwedzkie i chorwackie potrawy.

Otwarcia nie może się także doczekać trzystu pracowników, którzy już zostali zatrudnieni w Ikei, a według szacunków umożliwią oni zakupy trzem milionom gości, których sieć spodziewa się w ciągu pierwszego roku funkcjonowania. Według regionalnego dyrektora do spraw nieruchomości i rozwoju – Vladislava Lalicia, łączny koszt inwestycji w powstanie nowego domu towarowego w Chorwacji wyniósł ponad 100 MLN euro.

Źródła: business.hr, tportal.hr

About Karolina Serafin

KOMENTARZE