Home / Bałkany / Czarnogóra / Duże szanse na poprawę współpracy Czarnogóry z Kazachstanem
Współpraca międzynarodowa Czarnogóry

Duże szanse na poprawę współpracy Czarnogóry z Kazachstanem

Czarnogóra i Kazachstan mają ogromne możliwości by poprawić istniejące i inicjować nowe formy współpracy, stwierdzono na spotkaniu ministra turystyki i zrównoważonego rozwoju, Branimira Gvozdenovicia z ambasadorem Republiki Kazachstanu, Aslanem Musinem, 19 listopada br.
Rozmówcy podkreślali znaczenie sformalizowania współpracy w dziedzinie turystyki poprzez podpisanie Porozumienia o współpracy Czarnogóry i Kazachstanu tak, by w dalszym ciągu przyczyniać się do wspierania działań będących przedmiotem zainteresowania obu stron. – W związku z tym, Gvozdenović i ambasador Musin zgodni są, że wprowadzenie ruchu bezwizowego w sezonie letnim dodatkowo wzmocni ruch turystyczny i zacieśni współpracę obu krajów, ogłoszono z ministerstwa.
Jak dodano, Musin wyraził zadowolenie z realizacji dużej liczby znaczących projektów w Czarnogórze i zaproponował intensyfikację współpracy w tej dziedzinie, z przekonaniem, że środowisko biznesowe w kraju jest atrakcyjne dla inwestorów z Kazachstanu. Podkreślił, że należy podjąć również działania, aby zwiększyć zainteresowanie czarnogórskich przedsiębiorców do prowadzenia działalności w Kazachstanie.
Jednym z tematów spotkania była wizyta delegacji z Kazachstanu w Czarnogórze, podczas której Gvozdenović poinformował o trwających i planowanych inwestycjach turystycznych.
Uczestnicy wyrazili zadowolenie ze spotkania oraz przeprowadzonych rozmów i wskazali na konieczność dalszego dialogu obu krajów.

Źródło: montenegro.travel; mrt.gov.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE