Home / Bałkany / Czarnogóra / Duże zainteresowanie Czarnogórą na Targach Turystycznych w Kijowie
crna gora skyscrapercity.com

Duże zainteresowanie Czarnogórą na Targach Turystycznych w Kijowie

crna gora skyscrapercity.com

27 lotów czarterowych tygodniowo będą mieli do dyspozycji turyści z Ukrainy, chcący przybyć do Czarnogóry w czasie letniego sezonu turystycznego. Taka liczba umów została dotychczas podpisana z partnerami z Ukrainy, którzy będą przewozić turystów z Kijowa, Odessy, Doniecka, Dniepropietrowska, Lwowa i Charkowa na lotniska w Tivacie i Podgoricy. Loty czarterowe będą realizowane przez agencję „R Tours” i jej partnerów na rynek Ukrainy (m.in. Orbita Travel i Alf Kiev). Pierwsze loty planowane są na początek maja i potrwają do końca października.

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG) razem z branżą turystyczną przedstawiły krajowe propozycje na Targach Turystycznych „UITT 2013”, które odbywały się w Kijowie 27-30 marca br. Na stoisku NTOCG swoją ofertę przedstawili partnerzy strategiczni, m.in. R Tours Company, hotel Rivijera, Budwańska Riwiera, agencja Talas M oraz turystyczne organizacje Budwy i Herceg Novi.

Turyści najbardziej zainteresowani są turystyczną ofertą wybrzeża Czarnogóry, gdzie preferują wypoczynek na plażach, rejsy wzdłuż wybrzeża, wycieczki o charakterze kulturowo-historycznym i religijnym, ale także zwiedzanie starych miast. Duża część odwiedzających wyraża zainteresowanie noclegiem w prywatnych kwaterach, a także poznawaniem zwyczajów i tradycji lokalnej społeczności.

W tym roku oczekujemy zwiększenia liczby turystów o ponad 25% w porównaniu do zeszłego roku, ogłoszono z NTOCG. W 2012 roku Czarnogórę odwiedziło 48 742 ukraińskich turystów, co stanowiło 32% wzrost względem 2011 roku.

 

Źródło: pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE