Home / Gospodarka / Inwestycje / Duże zainteresowanie katarskich firm inwestycjami w Macedonii
doHa - kurir

Duże zainteresowanie katarskich firm inwestycjami w Macedonii

Macedońscy przedstawiciele podczas trwającego 8. Światowego Kongresu Izb Handlowych w Doha nawiązali bezpośrednie kontakty z reprezentantami światowego handlu, odbyli spotkania z katarskimi przedsiębiorcami i przeprowadzili rozmowy dotyczące handlowej współpracy pomiędzy Macedonią a Katarem.

Pierwszy człowiek w Dyrekcji ds. Stref Przemysłowych, Viktor Mizo negocjował w Doha w sprawie możliwej współpracy z przedstawicielami firm z Omanu, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej.

Katar Holding już wyraził zainteresowanie dokapitalizowaniem macedońskiej firmy Elem, Hasad Fud przetwórstwem warzyw a Katar Di Er budową obiektów hotelowych. Zainteresowanie inwestycjami w Macedonii wykazały również przedsiębiorstwa przemysłu naftowego.

 - W Kud znajduje się spółka zajmująca się produkcją i dystrybucją benzyny. Odbyliśmy z nimi spotkania i wiemy, że już badają macedoński rynek i maja informacje o niedawnym drastycznym potanieniu pochodnych ropy naftowej w Macedonii. Teraz naszą pracą domową jest przedstawienie im w ciągu kilku najbliższych tygodni, szczegółów, które są dla nich istotne przy podejmowaniu decyzji o możliwym inwestowaniu w Republice Macedonii, wyjaśnił Mizo.

Macedońska delegacja opuści Katar w dniu dzisiejszym i uda się do Dubaju, gdzie odbędą się biznesowe spotkania z przedsiębiorcami z Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z przedstawicielami szeroko pojętego świata biznesu tego kraju.

Źródło: kurir.mk, dnevnik.com.mk

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE