Home / Społeczeństwo / Dwa macedońskie filmy nagrodzone na festiwalu w Monako

Dwa macedońskie filmy nagrodzone na festiwalu w Monako

Macedoński film „Pankot ne e mrtov” w reżyserii Vladimira Blażevskiego zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz filmowy na 7. Charytatywnym Festiwalu Filmowym w Monako, który odbył się między 8 a 15 maja. Jest to jedenaste międzynarodowe wyróżnienie dla filmu, który wciąż odnosi sukcesy na festiwalach na całym świecie.

Oprócz dzieła Blażevskiego specjalną nagrodę od jury otrzymał krótkometrażowy film „Nedovrszena prikazna” w reżyserii Nauma Mihajlovskiego. Obraz ten jest macedońsko-czeską produkcją i była to jego pierwsza oficjalna premiera poza granicami Macedonii oraz pierwsza międzynarodowa nagroda, którą zdobył.

Festiwal Filmowy w Monako to impreza charytatywna organizowana co roku na rzecz biednych dzieci na całym świecie i dedykowana Virlanie – filipińskiej fundacji charytatywnej pomagającej potrzebującym i zaniedbanym dzieciom.

Źródła: kurir.mk, vecer.com.mk, virlanie.org

About Patrycja Chajęcka

Doktorantka na Wydziale Polonistyki UW i studentka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współredaktor portalu "Literatki.com". Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Twórczości”, „LiteRacjach” i „EleWatorze”.
KOMENTARZE