Home / Bałkany / BiH / BiH: Dwie linie lotnicze chcą zostać partnerami BH Airlines

BiH: Dwie linie lotnicze chcą zostać partnerami BH Airlines

Dwie duże spółki lotnicze są zainteresowane wspólną inwestycją w BH Airlines, podał minister transportu i komunikacji FBiH, Enver Bijedić. Rozmowy z potencjalnymi partnerami mają rozpocząć się za dwa tygodnie. Nie podano, o jakie firmy chodzi, wiadomo tylko, że jedna z nich jest z Europy, a druga spoza kontynentu. Według słów Bijedicia jedna z nich to spółka lotnicza znana na całym świecie.

Federacja Bośni i Hercegowiny zamierza pozostać większościowym udziałowcem, nowi partnerzy przejęliby więc wspólnie 49% udziałów, z których w czerwcu wycofały się tureckie linie lotnicze. Bijedić wraz z władzami BH Airlines ma nadzieję za zawarcie porozumienia korzystniejszego niż współpraca z Turkish Airlines.

BH Airlines korzysta w tej chwili z jednego samolotu ATR 72-212, jednak, jak zapewnia Bijedić, druga z maszyn ma wkrótce wrócić z serwisu. Oba samoloty są leasingowane, zostaną spłacone w 2016 r.

 

Wcześniejsze informacje o sytuacji w BH Airlines na stronie balkanistyka.org

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE