Home / Bałkany / Bułgaria / „Dzień dobrych nowin z Bułgarii” w Brukseli
źródło-actualno.com

„Dzień dobrych nowin z Bułgarii” w Brukseli

W piątek w Brukseli odbył się „Dzień dobrych nowin z Bułgarii”. Inicjatorem i sponsorem tego przedsięwzięcia jest była kierownik pertraktacji Komisji Europejskiej z Bułgarią, Bridget Czarnota. Inicjatywa jest kontrapunktem negatywnego obrazu tego kraju w Europie.

Według Czarnoty, Bułgaria posiada przepiękną przyrodę i wyjątkowych ludzi, którzy nie zasługują, by o ich kraju pisano tylko w negatywny sposób. Dlatego chce pokazać w Brukseli Bułgarów i obcokrajowców, mieszkających w tym kraju, którzy całkowicie poświęcili się pomocy innym.

Inicjatorka zaznacza również, że sama pochodzi z kraju, gdzie żyje się dobrze tym, którzy ciężko pracują. Według niej w Bułgarii, mimo, że ludzie ciężko pracują, wciąż nie żyje się im lepiej. Dlatego ważne jest, by ludzie, szczególnie młodzi, nie tracili nadziei i wiedzieli, że mają przyjaciół.

Dlatego dzień ten skupiony był wokół pięciu projektów, które dają szansę realizacji młodym Bułgarom w życiu, pokazują, co jest dobre i piękne w ich kraju, a nie to, co skorumpowane i złe. Celem tych projektów, jest rozwój umiejętności i wiedzy oraz to, by młodzi nauczyli się liczyć sami na siebie.

W ramach projektu „Dzień dobrych nowin z Bułgarii”, zostanie zrealizowanych 5 projektów: „Bułgarią jesteś ty”, „Feniks”, „Najlepsze z Bułgarii”, Centrum Lutnicze, Dunajskie Centrum Sztuki i Rzemieślnictwa. Tematy projektów są różnorodne, ale pokazują to, co jest pozytywne i konstruktywne w Bułgarii.

„Dzień dobrych nowin z Bułgarii” nie jest akcją propagandową i nie okazuje aprobaty ani dezaprobaty dla bułgarskich partii politycznych czy byłego i teraźniejszego rządu.

Celem całej akcji jest przyciągnięcie uwagi na pięć „dobrych nowin” – projektów, które nie mają nic wspólnego z rządzeniem i polityką. W przedsięwzięciu biorą udział zwyczajni ludzie, którzy próbują poradzić sobie w życiu pomagając innym.

 

Źródło: actualno.com

About Zuzanna Chmiel

KOMENTARZE