Home / Bałkany / Grecja / Ecotrophelia 2014: Kolejna szansa dla greckiego przemysłu spożywczego
Ecotrophelia 2014-kathimerini.gr

Ecotrophelia 2014: Kolejna szansa dla greckiego przemysłu spożywczego

Grecki Związek Zakładów Przemysłu Spożywczego (SEBT) ogłosił czwarty narodowy konkurs ekologicznych i innowacyjnych produktów spożywczych, który odbędzie się w ramach inicjatywy platformy technologicznej Food for Life i europejskiego projektu Capinfood.

Biorący udział w zawodach studenci (pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia) greckich wyższych uczelni i instytutów badawczych mają stworzyć produkty spożywcze (jedzenie lub napoje), których podstawowym elementem będzie ekologiczna innowacyjność. Produkt końcowy, który jeszcze nie został wypuszczony na rynek, zostanie przedstawiony i podany do degustacji.

Konkurs będzie miał dwa etapy: pierwszy- narodowy, w którym każdy Związek Zakładów Przemysłu Spożywczego danego kraju wyłoni najlepszą grupę zawodników, i drugi- europejski, gdzie zwycięzcy ze wszystkich krajów zmierzą się podczas prezentacji swoich produktów w ramach międzynarodowych targów spożywczych SIAL w Paryżu, w dniach 19-23 października 2014 r.

W konkursie uczestnicy biorą udział grupowo, od dwóch do dziesięciu osób, którzy pochodzą z tego samego lub różnych uniwersytetów lub centrów badawczych. Istnieje też możliwość zgłaszania produktów, które powstały w wyniku współpracy studentów z przedsiębiorstwami spożywczymi. Nagrody, jakie przewidziano dla trójki najlepszych, to: złota nagroda (premia pieniężna i udział w konkursie na szczeblu europejskim), srebrna nagroda i brązowa nagroda (premie pieniężne).

Aby wziąć udział w zawodach, grupa musi przesłać wypełnioną dokumentację techniczną z obowiązkowymi danymi najpóźniej do 14 marca 2014 r., a pełna dokumentacja, w języku angielskim, musi zostać przedstawiona do 13 czerwca 2014 r. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2 lipca 2014 r.

 Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE