Home / Kultura / Festiwale / El Sistema w Stambule
El Sistema Kampi - radikal.com.tr

El Sistema w Stambule

Między 14 a 22 sierpnia w Stambule będą miały miejsce muzyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Sistema Europe Youth Orchestra we współpracy z Fundacją Kultury i Sztuki w Stambule. Impreza odbędzie się pod hasłem „Muzyka dla Pokoju”.

Wydarzenie rozpoczęło się w zeszłym roku w związku z festiwalem w Salzburgu. Zajęcia będą się odbywać na Uniwersytecie Bosforskim i przeznaczone są dla 200 dzieci i nauczycieli z 9 krajów. W trakcie tygodniowego obozu będą mogli razem odnaleźć możliwość pracy w grupie. W Stambule będzie mieć miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń Sistema Europe Youth Orchestra, mianowicie „Obóz Szkoleniowy El Sistema”. W trakcie tygodniowych prób 200 dzieci zagra na jednej scenie wraz z Sistema Europe Youth Orchestra, a w czwartek 21 sierpnia o godzinie 20.00 zagrają darmowy koncert w siedzibie Opery Leyla Gencer i Centrum Kultury w Bakırköy. Orkiestra zagra pod batutą Bruna Campo „Marsz Słowiański” Czajkowskiego, „Danzon nr 2” Arturo Marqueza, uwerturę do „Williama Tella” Rossiniego, wariację „Nimrod” z „Wariacji Enigmatycznych” Elgara, „Małą Nocną Muzykę” Mozarta oraz pierwszą część ze „Suity Holberga” w kompozycji Edwarda Griega.

radikal.com.tr

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE