Home / Bałkany / Chorwacja / Energetyka Chorwacka podpisała umowę z holdingiem Djuro Djaković

Energetyka Chorwacka podpisała umowę z holdingiem Djuro Djaković

Djuro Djaković i Energetyka Chorwacka [HEP] podpisali umowę traktującą o współpracy technologiczno-marketingowej w zakresie produkcji i rozmieszczenia systemów kogeneracji, wykorzystujących odnawialne źródła energii.  Partnerstwo będzie przejawiać się między innymi we wspólnej polityce reklamowej i korzystaniu z systemów kogeneracji firmy Djuro Djaković.

HEP znacząco inwestuje w wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i projekty zwiększania wydajności energetycznej, a unikalny produkt Djuro Djakovicia jest postrzegany jako korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Firma Djuro Djaković rozwija się samodzielnie według systemu kogeneracji, ponadto  zdecydowanie wkroczyła w przemysł odnawialnych źródeł energii. System kogeneracji, po przejściu fazy testowej i nawiązaniu inicjalnych kontaktów z inwestorami, pokazał jak bardzo korzystnym jest rozwiązaniem dla wysoko specjalizowanego małego segmentu rynku, przeznaczonego szczególnie dla grup docelowych tego produktu.

Po sukcesywnym zakończeniu procesu rozwoju kogeneracji, w fazie komercjalizacji zainteresowanie systemem wykazali inwestorzy z różnych sektorów gospodarki. Jak na razie, najbardziej owocne okazały się rozmowy wstępne z włoskimi inwestorami, ponieważ właśnie we Włoszech istnieje wysoce rozwinięta świadomość zalet kogeneracji i rosnące zapotrzebowanie na tę technologię.

Źródło: vecernji.hr

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE