Home / Baklava / Balkantroter / Europa na dwóch kółkach. Bałkany
Europa na dwóch kółkach. Bałkany

Europa na dwóch kółkach. Bałkany

Projekt: Europa na dwóch kółkach. Bałkany
Data wyjazdu: 10-15 czerwca
Czas trwania wyprawy: 2 miesiące
Uczestnik wyprawy: Krzysztof Kalarus

Jestem studentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uwielbiam góry oraz  podróże, zwłaszcza rowerowe. Próbuję swych sił w dziedzinie fotografii oraz wspinaczki, lubię dobrą książkę i oryginalną muzykę.

Europa na dwóch kółkach. Bałkany” to projekt, który można w skrócie przedstawić następująco: 6 000 kilometrów, 19 państw, 2 miesiące i 1 człowiek, który chcę przejechać tę trasę na rowerze.
Podróż planuję rozpocząć w pierwszej połowie czerwca i wrócić mniej więcej w dwa miesiące, w zależności od tego jak sprawnie sobie poradzę.
Zamierzam pokonać trasę tylko za pomocą swojego roweru, spać w namiocie lub hamaku pod gołym niebem tam gdzie zastanie noc lub jeśli będzie możliwość skorzystam z gościnności ludzi. Tak daleko jadę pierwszy raz, chociaż przejechałem już wiele kilometrów po Polsce, Czechach, Austrii Słowacji i Niemczech, dlatego wiem,że przygody są nieuniknione. Samotna wyprawa na Bałkany to wielkie wyzwanie ale nie boję się go podjąć, ponieważ wiem,że to będzie podróż, która na pewno pozostanie w mojej pamięci na całe życie.

Żadna wycieczka wykupiona w biurze podróży nie zapewnia tak wielu atrakcji, tylu nowych doświadczeń i widoku tylu ciekawych, oryginalnych miejsc.

Moim celem jest przejechanie przez wszystkie kraje bałkańskie, co planuję udokumentować licznymi zdjęciami i krótkometrażowym filmikiem. Wierzę, że stanowić to będzie dla innych świetną zachętę do podróżowania w mniej popularne i nierzadko niedocenione miejsca, a także zmotywuje ludzi do aktywnego spędzania czasu i alternatywnych form podróżowania. Moja wyprawa to bodziec, który, mam nadzieję, skłoni innych do realizowania swoich marzeń i pasji, stając się dla nich źródłem inspiracji.

trasa +Swoją podróż planuje rozpocząć w Międzylesiu w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas wyprawy odwiedzę następujące kraje.
– Czechy
– Austria
– Węgry
– Słowenia
– Włochy
– Chorwacja
– Bośnia i Hercegowina
– Serbia
– Czarnogóra
– Kosowo
– Albania
– Macedonia
– Grecja
– Turcja
– Bułgaria
– Rumunia
– Mołdawia
– Ukraina
– Słowacja
Bałkański etap „Europy na dwóch kółkach” zakończę pod naszymi pięknymi wierchami w Zakopanem.

W celu zebrania funduszy na podróż, zakupienia potrzebnego sprzętu do rejestrowania podróży, projekt „Europa na dwóch kółkach. Bałkany” umieściłem na portalu PolakPotrafi.pl. Jest to nowy sposób finansowania kreatywnych pomysłów, gdzie każdy może wspierać projekt drobną wpłatą, w zamian otrzymując nagrody takie jak np. zdjęcia z wyprawy, kubki, koszulki z logo wyprawy, pocztówki z wybranych krajów, nagrody niespodzianki przywiezione z wyprawy czy oryginalna reklama w postaci umieszczonego logo wspierającego na koszulkach, w których będę podróżować, namiocie i na rowerze.

Zapraszam na stronę mojego projektu na PolakPotrafi.pl oraz facebookowy profil, gdzie w trakcie wyprawy będzie można śledzić postępy podróży.

Link do projektu na PolakPotrafi.pl:
http://polakpotrafi.pl/projekt/europa-na-dwoch-kolkach-balkany
Link do strony na Facebooku:
https://www.facebook.com/EuropaNDK
Link do filmiku promującego wyprawę:
https://vimeo.com/64190040

KOMENTARZE