Home / Bałkany / Czarnogóra / Eurowizja: Najlepszy wynik Czarnogóry w historii
Knez, eurosong - rtcg.me

Eurowizja: Najlepszy wynik Czarnogóry w historii

W sobotę, 23 maja br., na jubileuszowym, 60 Konkursie Piosenki Eurowizji, triumfowała Szwecja z piosenką Heroes. Przedstawiciel Czarnogóry, Nenad Knežević Knez, z 44 punktami zajął 13 miejsce i jest to najlepszy wynik Czarnogóry od czasu ogłoszenia niepodległości w 2006 roku. – Może oczekiwania były większe, ale bądźmy realistami. Daliśmy z siebie wszystko, ale musimy też zrozumieć, jak mali jesteśmy w Europie. Nie możemy inwestować tylu środków ile inne kraje, a to ważne – ile pieniędzy, tyle muzyki, powiedział przedstawiciel Czarnogóry. Dodał również, że Szwedzi zainwestowali duże środki, aby być w Wiedniu rozpoznawalnymi i by dobrze się prezentować. – Uważam, że reprezentacja naszego kraju wypełniła swoją misję, Być może oczekiwaliśmy miejsca w pierwszej dziesiątce, ale 13 pozycja to też bardzo dobry wynik, powiedział.
Knez wystąpił w finale jako 16 i wykonał piosenkę „Adio”. Warto zaznaczyć, że wśród 44 punktów, które otrzymała Czarnogóra, była jedna 12, którą przyznała Serbia. Pozostałe punkty Nenad otrzymał z Albanii, Azerbejdżanu, Armenii, Szwecji, Macedonii i Słowenii.
13 Miejsce Czarnogóry to ogromny sukces dla tak małego kraju, zwłaszcza mając na uwadze, że np. Niemcy nie uzyskali nawet jednego punktu, Wielka Brytania zdobyła ich tylko pięć, a Hiszpania, z piosenką, która była uważana za faworyta znalazła się na 21 miejscu.

Źródło: rtcg.me, vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE