Home / Kultura / Festiwale / !f Istanbul otworzy Tim Burton
14.!f Istanbul Bagimsiz Festival - radikal.tr

!f Istanbul otworzy Tim Burton

Podano tytuł filmu otwierającego 14. Festiwalu Filmów Niezależnych !f Istanbul, który odbędzie się 12 lutego. Ostatni film Tima Burtona, mistrza fantastycznych historii, „Wielkie Oczy” po raz pierwszy zostanie pokazany na festiwalu.

- To najlepszy film Burtona od czasów „Dużej Ryby” – tak komentują odtwórcy głównych ról, Amy Adams i Christopher Waltz, których kreacje opisano jako „wspaniałe”.

Ostatni, wyczekiwany ze zniecierpliwieniem film Tima Burtona, znanego nam wirtuoza takich fantastycznych opowieści, jak „Edward Nożycoręki”, „Gnijąca Panna Młoda” i „Sok z Żuka” otworzy galę !f Istanbul w Turcji.

Film, który należy do ostatnich najbardziej rewelacyjnych wydarzeń w historii sztuki, opowiada historię Margaret Keane, wielkookiej gwiazdy tabloidów lat 50. walczącej z Walterem Keane, swoim mężem, który próbuje zawładnąć jej dziełami i umiejętnościami

„Wielkie Oczy” – w rolach głównych Amy Adams i Christopher Waltz – to według krytyków „najbardziej osobisty film Burtona po <<Edzie Woodzie>>” i „najlepiej zrobiony od czasów <<Dużej Ryby>>”.

Utwory Lany Del Rey

W zeszłym tygodniu w Ameryce film wszedł na ekrany kin i dostał najlepsze noty od publiczności i recenzentów za wspaniałe role Waltza i Adams, scenariusz Scotta Alexandra i Larry’ego Karaszewskiego (poprzednio współpracowali przy „Edzie Woodzie”), muzykę Danny’ego Elfmana, który współpracował we wszystkich filmach Burtona od „Soku z Żuka” do „Gnijącej Panny Młodej” oraz oczywiście za kostiumy niezbędnej projektantki, Colleen Atwood. Lana Del Rey, która skomponowała dwie piosenki do filmu – „Big Eyes” i „I Can Fly” – od początku grudnia nadal jest w centrum zainteresowania mediów społecznościowych.

14. Festiwal Filmów Niezależnych !f Istanbul zostanie zorganizowany we współpracy z Maksimum Kart Iş Banku oraz Grupy Mars Cinema między 12 a 22 lutego 2015 r. w Stambule i 26 lutego a 1-m marca w Ankarze i Izmirze.

Źródło: radikal.com.tr

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE