Home / Bałkany / BiH / FBiH: Na poniedziałek zapowiedziano strajk generalny na kolei
voz-teretni - abrasmedia.info

FBiH: Na poniedziałek zapowiedziano strajk generalny na kolei

voz-teretni - abrasmedia.info

Kolejarze w Federacji BiH zapowiedzieli, że 1 kwietnia rozpoczną strajk generalny. Domagają się od dyrekcji Kolei wypłaty zaległych pensji i rozwiązania problemu ubezpieczenia zdrowotnego. W czasie trwania strajku mają zostać wstrzymane pociągi towarowe, pociągi osobowe na relacji Doboj-Tuzla najprawdopodobniej będą kursowały jedynie na odcinku w Republice Serbskiej.

Koleje są winne pracownikom jednomiesięczne płace, głównym żądaniem jest zapewnienie ubezpieczenia. Jak powiedział zastępca przewodniczącego związku zawodowego, Mehmed Bešić, kwestia ubezpieczenia zdrowotnego jest niezwykle ważna – pracownicy Kolei i ich rodziny w ciągu roku kalendarzowego mają zapewnioną opiekę zdrowotną jedynie przez sześć miesięcy. Strajk odbędzie się zgodnie z ustawą, rozpocznie się w poniedziałek o 7:00 i potrwa do spełnienia żądań pracowników.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE