Home / Bałkany / Bułgaria / Festiwal Nauki w Sofii
sofiasciencefestival.bg

Festiwal Nauki w Sofii

Festiwal Nauki w Sofii rozpoczął się 14 maja i potrwa do 17 maja. Każda edycja festiwalu organizowana jest we współpracy z władzami miasta Sofia oraz pod patronatem Ministerstwa Nauki. Po raz pierwszy festiwal odbył się w 2011 r. z inicjatywy Rady Brytyjskiej oraz Forum Demokryt i już wtedy cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku głównym partnerem handlowym jest operator sieci komórkowej Mtel.

Jak podkreślają organizatorzy, jest to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączące naukę i kulturę. Celem festiwalu jest pokazanie, że miejscem nauki nie są jedynie laboratoria i instytucje naukowe. Wydarzenia związane z festiwalem odbywają się na trzech scenach Teatru Sofia (na dużej scenie, kameralnej oraz scenie laboratoria) oraz w parku Zajmow, gdzie mają miejsce targi nauki. W specjalnie do tym celu przeznaczonych namiotach można obserwować eksperymenty naukowe, wziąć udział w grach edukacyjnych, dowiedzieć się wielu nowych ciekawych rzeczy, kupić książki lub po prostu wypić kawę w miłej atmosferze.

Program festiwalu jest niezwykle bogaty i zawiera liczne wykłady oraz występy takich osób jak magik Drummond Money-Coutts, biolog Simon Watt oraz biolog Russell Foster. Wstęp na większość proponowanych atrakcji jest bezpłatny.

źródło: sofiasciencefestival.bg

 

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE