Home / Kultura / Festiwale / Festiwale w Turcji – 2012 r.

Festiwale w Turcji – 2012 r.

Festiwal Młodzieży

Największy rokroczny mobilny festiwal w Turcji sponsorowany przez Fantę. Z koncertami po całej Turcji objadą król tureckiej muzyki pop Tarkan oraz Emre Aydın turecki piosenkarz rockowy nagrodzony w 2008 r. MTV European Music Awards w kategorii najlepszy artysta europejski.

Kiedy: 9 czerwca – 12 lipca 2012 r.

Gdzie: Ankara, Izmir, Stambuł, Antalya, Denizli, Trabzon, Erzurum i inne miasta

Kto: wszyscy, 0-100 lat

Cena: punkty z nakrętek Fanty można zamieniać na bilety w marketach Migros, Tansaş i Macrocenter. Każde 10 punktów = 1 wejściówka na koncert.

Info: fantagenclikfestivali.com

 

Festiwal Wiśni w Polonezköy

Coroczny festiwal w ramach którego odbywają się zabawy, koncerty, śpiewy, polskie folklorystyczne tańce oraz wiele innych atrakcji. Oprócz mieszkańców i turystów biorą w nim udział m.in. politycy, lokalni tancerze. Polonezköy, dawniej znany jako Adampol, jest polską wioską znajdującą się w okolicach Stambułu. Miejscowość turystyczna, jest kulturowym i historycznym ewenementem w skali światowej.

Kiedy: 16 – 17 czerwca 2012 r.

Gdzie: Polonezköy, Stambuł

Kto: wszyscy, 0-100 lat

Cena: wstęp wolny

Info: polonezkoy.com

 

Stambulski Festiwal Zakupów – İstanbul Shopping Fest

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji wraz z wieloma organizacjami publicznymi i prywatnymi. Podczas festiwalu amatorzy zakupowego szaleństwa przez 21 dni do późnych godzin wieczornych będą mogli korzystać z atrakcyjnych ofert, prezentów i rabatów do 50 %, przygotowanych przez największe, nowoczesne centra i galerie handlowe w Stambule. Na uczestników festiwalu czekają towary znanych, luksusowych lokalnych i międzynarodowych marek w atrakcyjnych cenach. Szaleństwom zakupowym towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia kulturalne, m.in. koncert słynnej tureckiej piosenkarki Hadise (8 czerwca-Taxim), koncerty DJ’ów i innych gwiazd, imprezy, przedstawienia uliczne, pokazy mody, konkursy i wiele innych atrakcji.

Kiedy: 9 – 29 czerwca 2012 r.

Gdzie: plac Taksim, dzielnice Nişantaşı, Bakırköy, aleje Istiklal i Bağdat, Stambuł   

Kto: wszyscy, 0-100 lat

Cena: wstęp wolny

Info: istanbulshoppingfest

 

Międzynarodowy Festiwal Moreli, Dni Kultury i Sztuki w Malatya

Morelowy kebab, krem, czy woda po goleniu – w te i wiele innych morelowych produktów będzie można się zaopatrzyć podczas słynnego festiwalu w Malatya (wsch. Turcja). Tutejsze morele wyróżnia intensywny aromat i doskonały smak, jakiego nabierają dojrzewając w gorącym anatolijskim słońcu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesujący program kulturalny, oferujący zwiedzającym smakowanie owoców, zakupy tradycyjnych regionalnych produktów i wyrobów rzemiosła artystycznego.

Kiedy: 4 – 8 lipca 2012 r.

Gdzie: Malatya

Kto: wszyscy, 0-100 lat

Cena: wstęp wolny

Jak dojechać? Gdzie nocować?

 

Efes Pilsen One Love Festival

Festiwal usatysfakcjonuje miłośników muzyki z pogranicza dance-pop, neo-soul, funk, reggae, hip-hopu. Z koncertem wystąpią m.in. belgijska piosenkarka Selah Sue, brytyjski zespół bitpopowy Pulp, irlandzki piosenkarz Damien Rice, nowozelandzka piosenkarka i autorka tekstów Kimbra, poza tym Kaiser Chiefs. Z tureckich wykonawców udział wezmą Elif Çağlar, Replikas.

Kiedy: 13 – 15 lipca 2012 r.

Gdzie: Stambuł, Santralistanbul

Cena: 145 TL – 170 TL

Info: biletix.com

 

XIX Międzynarodowy Festiwal Opery i Baletu

Festiwal ten organizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Turystyki Turcji i Tureckiej Opery Narodowej. Festiwal jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali (European Festivals Association). W rankingu najlepszych festiwali operowych, opracowanym przez angielski Independent, zajmuje 5 miejsce. Fakt, że festiwal odbędzie się na jednej z najlepiej zachowanych antycznych scen na świecie, zaliczanych do największych zabytków miasta Antalya nadaje temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Aspendos jest wymarzonym miejscem występu dla wielu artystów, gdyż zapewnia doskonalą akustykę. Tegoroczną imprezę rozpocznie opera „Turandot” w wykonaniu Narodowej Opery i Baletu z Izmiru. W festiwalu wezmą udział Estońska Opera Narodowa, Opera z Południowej Korei, Chin, Akademicka Opera Narodowa z Rosji oraz grupy operowe i baletowe z Samsun, Mersin i Antalya. Łącznie w programie znajduje się 10 przedstawień.

Kiedy: 14 – 30 czerwca, 4 lipca, 3 – 15 września 2012 r.

Gdzie: Aspendos, Antalya

Kto: miłośnicy opery i muzyki klasycznej

Bilety: można nabyć online po zalogowaniu, informacje na stronie

Info: aspendosfestival

 

Międzynarodowy Festiwal Alaçatı

Wystąpią Can Bonomo, turecki piosenkarz, który reprezentował Turcję na Konkursie Piosenki Eurowizji 2012 r. w Baku z piosenką „Love me back” oraz Luxus z bałkańską muzyką o rockowym brzmieniu.

Kiedy: 15 czerwca 2012 r.

Gdzie: Alaçatı Beach Resort, Izmir

Kto: miłośnicy rockowego brzmienia

Bilety: 57 TL

Info: biletix.com

 

Koncert Sertab Erener

Turecka piosenkarka, zwyciężczyni konkursu Eurowizji 2003 za piosenkę „Every way that I can”.

Kiedy: 23 czerwca 2012 r.

Gdzie: Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu, Bursa

Kto: miłośnicy muzyki pop; wszyscy, 0-100 lat

Bilety: 25 TL – 30 TL

Info: biletix.com

 

Tuborg Goldfest

Wystąpią: Guns’N’Roses, Evanescence, Within Temptation, Godsmack, Lacuna Coil, In Flames, Apocalyptica, Heaven Shall Burn, Şebnem Ferah, Pentagram, Ugly Kid Joe, Skindred, Sweet Savage, Redd, Erdem Yener, Ayşe Saran, Planeur, Gürcan Ersoy.

Kiedy: 4 – 6 – 7 lipca 2012 r.

Gdzie: Parkorman, Stambuł

Kto: fani rockowego brzmienia

Bilety: 150 TL – 530 TL

Info: biletix.com

 

 Opracowała: Dorota Mikołajczyk

About Dorota Mikolajczyk

KOMENTARZE