Home / Bałkany / Czarnogóra / Francja popiera integrację Czarnogóry z UE
Crna-Gora-EU-zastava - novosti.rs

Francja popiera integrację Czarnogóry z UE

Szef rządu Milo Đukanović spotkał się z posłem i przewodniczącym francusko-czarnogórskiej grupy przyjaźni w Zgromadzeniu Narodowym Francji Patrice Verchèrem, który przebywa w Czarnogórze z okazji odbywającej się konferencji „Przystąpienie Czarnogóry do Unii Europejskiej – ograniczenia i wyzwania“.

Na spotkaniu Đukanović poinformował, że jednym z najważniejszych strategicznych celów Czarnogóry jest członkowstwo w UE. Podkreślił on również, że rząd jest gotowy wprowadzić reformy, które oprócz tego, że są niezbędne by spełnić europejskie standardy, są szczególnie ważne na poziomie krajowym dla poprawy jakości życia obywateli.

Jak oznajmił Verchère, Francja jest pełna uznania dla wysiłków, które Czarnogóra włożyła w odbudowę państwowości by stać się członkiem UE. Wyraził on także zadowolenie ze wzajemnych stosunków. Podczas rozmowy wymieniono poglądy na temat aktualnej sytuacji w regionie, zaznaczając potrzebę krajów Bałkanów Zachodnich, aby stać się częścią wspólnoty europejskiej.

W zebraniu udział wzięli również przewodniczący Fundacji Roberta Schumana, Jean Dominique Giuliani oraz ambasador Francji w Podgoricy Dominique Gazuy.

Źródło: pobjeda.me

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE