Home / Bałkany / Czarnogóra / Francja zainteresowana odbudową czarnogórskich lotnisk
lotnisko - g8 forsal pl

Francja zainteresowana odbudową czarnogórskich lotnisk

Relacja Czarnogóry i Francji może zostać dodatkowo wzmocniona poprzez podpisanie porozumienia w dziedzinie turystyki, ogłosili: minister turystyki i zrównoważonego rozwoju, Branimir Gvozdenović i ambasador Francji, Véronique Brumeaux.
Gvozdenović podkreślił znaczący wzrost liczby francuskich turystów w Czarnogórze, który wyniósł w tym roku 10%. Wyraził przy tym satysfakcję, że na Targach Turystycznych w Paryżu udało się podpisać umowę z hotelem Castel Lastva. Ustalenia obowiązują przez pół roku i dają nadzieję na zwiększenie liczby gości z Francji, ogłoszono z ministerstwa.
Brumeaux wyraziła zadowolenie z pozytywnych wskaźników, podkreślając przy tym, że Czarnogóra z powodu swojego naturalnego piękna ma przewagę na rynku. Zwróciła szczególną uwagę na bogactwo parków narodowych i możliwość rozwoju turystyki przygodowej.
Przedstawiciele obu krajów, podczas spotkania, rozmawiali o możliwościach zorganizowania czarnogórsko-francuskiego forum biznesu i konferencji inwestycyjnej, podczas której mogłyby zostać przedstawione możliwości lokowania pieniędzy w Czarnogórę, co dodatkowo wzmocniłoby współpracę obu krajów.
Ambasador Francji podkreśliła również zainteresowanie francuskich inwestorów nie tylko turystyką, ale również innymi projektami. Gvozdenović i Brumeaux wskazali na możliwość współdziałania w odbudowie lotnisk, które uznawane są za istotny i strategiczny punkt w rozwoju turystyki i priorytet do zrealizowania w najbliższym czasie. Ambasador wyznała, że są już pierwsi zainteresowani tym projektem.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE