Home / Gospodarka / Inwestycje / Francuska firma Newedge wycofuje się z Grecji

Francuska firma Newedge wycofuje się z Grecji

Newedge, którego właścicielami jest francuski bank Credit Agricole oraz Societe Generale (SOGN.PA), ogłosił w poniedziałek swoim klientom, że nie będzie przeprowadzał żadnych nowych transakcji finansowych w Grecji aż do odwołania. Jednocześnie postanowił wspierać istniejące już tam aktywa.

Newedge realizuje w Grecji transakcje w ramach funduszy emerytalnych i hedgingowych, narażając tym samym swoje interesy.

Z powodu kryzysu gospodarczego w Grecji oraz prawdopodobieństwo jej wycofania się ze strefy euro, Newedge zadecydował, że nie będzie przeprowadzał nowych przedsięwzięć.

Manos Chatzidakis, szef Beta Securities, greckiej firmy zajmującej się analizą akcji, wydał oświadczenie, w którym oznajmił:

– jest to kwestia ostrożności, środek prewencyjny. Wiele firm opuściło Grecję w przeciągu ostatnich lat, ponieważ środowisko nie sprzyja nowym inwestycjom.

ICAP, firma maklerska i badawcza, już od listopada sprawdza system pod kątem możliwości wprowadzenia drachmy. Waluta została przetestowana w parze z euro i dolarem ze względu na niepokój klientów

 

Tekst: ekathimerini.com

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE