Home / Bałkany / Czarnogóra / Gdzie Czarnogórcy spędzą Sylwestra?
docek nove godine cdm.me

Gdzie Czarnogórcy spędzą Sylwestra?

Mimo panującego kryzysu ekonomicznego, Czarnogórcy postanowili nie oszczędzać na zagranicznych wyjazdach sylwestrowych.

Czarnogórskie agencje turystyczne informują, że sprzedane zostały wszystkie sylwestrowo-noworoczne oferty.

- Duże grupy turystów udadzą się do Pragi, Krakowa, Berlina, Budapesztu, Walencji i na Sycylię – wyliczają przedstawiciele jednego z biur. Ceny ofert wahają się w granicach od 110 EUR za wycieczkę do Ochrydu, aż do 460 EUR za spędzenie Sylwestra na Malcie. Koszt wyjazdów autokarowych nie przekracza 200 EUR, natomiast za podróż samolotem trzeba zapłacić ok. 400-600 EUR. Największy popyt osiągnęły wycieczki na Maltę i do Budapesztu.

Czarnogóry będą świętować nadejście Nowego Roku również w Zlatiborze w Serbii, Dubrowniku w Chorwacji i w Mostarze w Bośni i Hercegowinie, jednakże wśród droższych wycieczek największym zainteresowaniem cieszy się Malta.

Podobną tendencję do świętowania na zagranicznych wyjazdach przejawiają również mieszkańcy pozostałych państw w regionie.

Źródła: cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE