Home / Baklava / Gdzie powitają Nowy rok na Bałkanach?
Wish-You-A-Happy-New-Year-2014-4

Gdzie powitają Nowy rok na Bałkanach?

Chorwacja

 

Dubrovnik – Tutaj przyjście nowego roku mieszkańcy świętować będą aż przez pięć dni. Maraton imprez na głównej ulicy miasta – Stradun rozpoczął się już 28 grudnia.

 

31.12.2013- Sylwester rozpocznie się wspólnym kolędowaniem mieszkańców oraz degustacją lokalnych alkoholi. Następnie burmistrz miasta złoży wszystkim życzenia noworoczne i wygłosi krótkie przemówienie. Na scenie będą towarzyszyć mu lokalne chóry i Dubrovnik City Music Orchestra. Do południa trwać będzie zabawa noworoczna dla najmłodszych. Wieczorem wystąpią Teška Industrija i Colonia DaRiva and Markos. Po zakończonych koncertach scenę przejmie dj, który będzie zabawiał zgromadzonych do wczesnych godzin rannych. Przewidziano spektakularny pokaz sztucznych ogni.

 

1.12.2013- Pierwszy dzień nowego roku zakończy się koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu tutejszej orkiestry symfonicznej i zaproszonych przez nią gości.

 

 

 

Zagrzeb

 

31.12.2013- Koncerty Prljavo Kazaliste, znanej grupy rockowej i formacji Hladno Pivo (punk). Pokaz sztucznych ogni i iluminacji laserowej. W  People’s Restaurant and Lounge Bar organizowany jest duża impreza klubowa. Bawiący się będą mieli do wyboru dwa parkiety z różnorodną muzyką.

 

 

 

Serbia

 

Belgrad

 

W Belgradzie Nowy Rok świętowany będzie na Placu Republiki, gdzie stanie duża scena. 31 grudnia wystąpią na niej:

 

20:00 – 20:40 Masterblasters and Rock choir

 

20:50 – 21:30 Jelenа Mihаilović – Jela Cello

 

21:45 – 23:00 Marčelo i Iskaz

 

23:15 – 00:40 Električni orgаzаm

 

00:50 – 02:00 Dejаn Pejović Black and White Word

 

Cała impreza transmitowana będzie przez stację telewizyjną studio B.

 

O godzinie 20 w Sava Centar rozpocznie się koncert symfoniczny. Tradycyjnie organizowany przez Vojvodina Symphonic Orchestra. W tym roku do udziału w Gali, jako goście specjalni zaproszeni zostali: skrzypek Lajko Felix i chorwacka wiolonczelistka Ana Rucanor

 

Bułgaria

 

Sofia

 

W Bułgarii największa impreza sylwestrowa będzie miała miejsce na ulicy Batenberga. Liczne koncerty rozpoczną się o godzinie 22, a zakończą o 1 pokazem pirotechnicznym. Repertuar będzie bardzo zróżnicowany, od folkowych kapeli, po młodych raperów. Jedną z atrakcji wieczoru, ma być koncert popularnej bułgarskiej wokalistki Adrei.

 

Grecja

 

Ateny

 

W Atenach sylwester upłynie w rytmach lokalnej muzyki. W programie przewidziano wiele koncertów lokalnych zespołów, oraz zabaw dla najmłodszych Warto zajrzeć tu, by zapoznać się z programem: http://www.cityofathens.gr/en/sites/default/files/program_of_events.pdf

 

 

 

 

About Piotr Kondrak

Piotr Kondrak – Fascynat, wariat, spamer. Studiował słoweński i macedoński na Uniwersytecie Śląskim. Uzależniony od portali społecznościowych i muzyki.
KOMENTARZE