Home / Gospodarka / Polityka gospodarcza / Generalna Federacja Pracowników Greckich (GSEE) przewiduje wzrost bezrobocia w 2013 r.

Generalna Federacja Pracowników Greckich (GSEE) przewiduje wzrost bezrobocia w 2013 r.

Źródło: ekathimerini.com

Przewodniczący GSEE, Jannis Panagopulos, po piątkowym spotkaniu z wysokimi przedstawicielami Troiki (KE, EBC oraz MFW) powiedział, że jeżeli greckie państwo wprowadzi politykę wymaganą przez Troikę, recesja w 2013 r. może przekroczyć 5,5%, a stopa bezrobocia – wzrosnąć do 28%.

Panagopulos dodał, że wszystkie dotychczasowe przewidywania GSEE się sprawdziły, a program “wierzycieli” zawiódł. Gospodarka i społeczeństwo ulegają zaś stopniowej degeneracji.

- Jest to polityka destrukcyjna i żaden grecki rząd nie powinien jej przyjmować – powiedział przewodniczący podkreślając, że będzie kontynuował protesty przed sądami greckimi i międzynarodowymi i dodał, że podczas spotkania strony zgodziły się jedynie co do tego, że nie zgadzają się w żadnej kwestii. Zdaniem Panagopulosa, przedstawiciele Troiki przybyli do kraju w przebraniu lekarzy z kuracją uzdrawiającą sytuację ekonomiczną, ale rzeczywistość ujawniła, że są to „szarlatańskie metody, które doprowadziły do zniszczenia i śmierci greckiej gospodarki, i pogorszenia się sytuacji greckiego społeczeństwa”. Na koniec dodał, że celem GSEE podczas rozmów było doprowadzenie do renegocjacji postanowień ws. pensji minimalnej oraz ustawy o układach zbiorowych

Źródło: athensnews.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE