Home / Bałkany / Grecja / «Go International»: 2000 spotkań greckich i rosyjskich przedsiębiorców w Moskwie
gointernational-heliachamber.gr

«Go International»: 2000 spotkań greckich i rosyjskich przedsiębiorców w Moskwie

Rosja jest zainteresowana wzmocnieniem stosunków handlowych z Grecją- tak wynika z pierwszych spotkań, które odbywają w Moskwie przedstawiciele greckich przedsiębiorstw eksportowych, w ramach programu Go International, organizowanego przez Eurobank we współpracy z podmiotami gospodarczymi SEBE (Związek Eksporterów Północnej Grecji), PSE (Grecki Związek Eksporterów), SEK (Związek Eksporterów Krety) I SEB (Związek Przedsiębiorstw i Zakładów Przemysłowych), pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W poniedziałek i we wtorek (27-28.05) w stolicy Rosji zaplanowano ponad 2000 biznesowych spotkań pomiędzy greckimi i rosyjskimi przedsiębiorcami, w celu zawarcia jak największej liczby porozumień w sprawie promocji greckich produktów na rynku rosyjskim. Ponadto, we współpracy z Agencją Invest in Greece, ma miejsce Real Estate Workshop- krótka prezentacja możliwości inwestycji w nieruchomości w Grecji.

Jak podaje prezes SEBE Dimitris Lakasas, około 250 rosyjskich przedsiębiorstw okazuje zainteresowanie kontaktami z Grecją; większość należy do sektora żywnościowego, ale nie brakuje tu też spółek z branży turystycznej i nieruchomości.

Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa greckie, ponad 40% uczestniczących w spotkaniu spółek należy do sektora żywnościowego, 8% działa w branży nowych technologii, 7% zajmuje się materiałami budowlanymi, 5% nieruchomościami, a 4,5% produkuje kosmetyki. Ponadto, obecne są również przedsiębiorstwa z sektora turystycznego, energetycznego, farmaceutycznego, artykułów liturgicznych, usług, produktów chemicznych i plastikowych oraz opakowań.

Przedstawiony zostanie także grecki portal internetowy Exportgate, stworzony przez Eurobank, podmioty gospodarcze zajmujące się eksportem oraz SEB, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Konkurencyjności, Infrastruktury, Transportu i Sieci.

Nawiązano już współpracę z Google w celu promocji Exportgate w Grecji i za granicą, a szczególnie na rynkach Niemiec, Francji, Włoch, Wlk. Brytanii i Rosji.

We wtorek (28.05) odbędzie się forum przedsiębiorców, z udziałem v-ce Ministra Spraw Zagranicznych- Dimitrisa Kurkulasa, który również będzie reprezentował grecki rząd w Moskwie.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE