Home / Bałkany / Czarnogóra / Golfmarnoch projektantem pola golfowego w Tivacie
golf-sportsecrets.net

Golfmarnoch projektantem pola golfowego w Tivacie

Steve Marnoch i jego firma Golfmarnoch Limited oficjalnie zostali mianowani projektantami terenów golfowych dla Boka Golf Development, ogłoszono w oświadczeniu tej grupy.

Architekci międzynarodowych terenów golfowych Golfmarnoch i współpracownicy, jak zapowiedziano, stworzą projekt i specyfikacje dotyczące budowy, której początek planowany jest pod koniec tego roku, a zakończenie wiosną 2016 roku.

Po długim okresie badania możliwości rozwojowych pól golfowych w Czarnogórze w ciągu kilku ostatnich lat, zainwestowaniu czasu i zasobów, rezultatem starań jest umowa dotycząca budowy nowego pola golfowego z 18 dołkami i miejscem do ćwiczeń.

Steve Marnoch przyznaje, że dużo mówiło się o rozwoju golfa w Czarnogórze, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że jest to wspaniały kraj z dużym potencjałem. – Większość propozycji, z którymi miałem okazję się zapoznać w ostatnich kilku latach, czeka długa droga zanim zostaną zrealizowane i jestem bardzo zadowolony, że założyciel grupy Boka, John Kennedy, wybrał właśnie mnie. Jestem poważnym, godnym zaufania wykonawcą, który posiada nie tylko ogólne, ale także lokalne poparcie i jest gotów stworzyć pierwsze pole golfowe w Czarnogórze – powiedział Marnoch.

Ten obszar, jak ocenił, jest jednym z najbardziej naturalnych lokalizacji dla rozwoju golfa jaki miał okazję widzieć. – Była winnica daje poczucie spokoju. Odwiedzając to miejsce, nawet nie-golfiści mogą zobaczyć jak, przy odrobinie wysiłku, może powstać wspaniałe pole golfowe. Obszar ten jest szerokim, lekko spadzistym terenem z żyzną ziemią, rozwiniętą, naturalną roślinnością i nie ma potrzeby ruszania wzniesień by utworzyć teren do gry – dodał Marnoch. Według niego dwa strumienie, które płyną wokół granic tego obszaru, będą pewnym zaopatrzeniem w wodę. Zaznaczył również, że ma zamiar blisko współpracować z GEO (Golf Environment Organization), w celu stworzenia prawdziwie zrównoważonego pola golfowego oraz by stać się rozpoznawalnym przykładem dla twórców przyszłych pól golfowych na Bałkanach.

Marnoch został wybrany spośród licznych architektów z interesującymi propozycjami. – Jego podejście jest tym, czego szukaliśmy. Chcieliśmy by pracował w środowisku naturalnym i by stworzył pole golfowe, które będzie wyglądało tak, jakby znajdowało się tam od zawsze – powiedział Kennedy z grupy Boka dla agencji Mina Business.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE