Home / Bałkany / Grecja / Grecja: 16 września dniem zamkniętych sklepów
protest-kathimerini.gr

Grecja: 16 września dniem zamkniętych sklepów

Generalna Konfederacja Profesjonalnych Rzemieślników i Drobnych Producentów z Grecji (GSEBEE) zapowiedziała, że 16 września będzie dniem zamknięcia sklepów w całym kraju. Ponadto, podczas trwania Międzynarodowych Targów w Salonikach, odbędą się demonstracje. To reakcja na nowe środki proponowane przez rząd.

Jak zaznacza GSEBEE, grecki rząd, poprzez podejmowanie kroków takich jak: obowiązkowe pobieranie należności ubezpieczeniowych przez nowo utworzony organ KEAO (Centrum Pobierania Należności Ubezpieczeniowych), otwieranie sklepów w niedziele, czy też ostatnie ustawy podatkowe, powoli eliminuje małe i średnie przedsiębiorstwa.

Konfederacja wspomina też o braku negocjacji rządu z kredytodawcami; wynika to z nieumiejętności dostrzegania problemów i „ślepej uliczki”, w którą zabrnęła grecka gospodarka i społeczeństwo. Propozycje, które zostały już wcześniej wniesione przez GSEBEE, w celu poprawy trudnej sytuacji Agencji Ubezpieczeniowej Wolnych Przedsiębiorców (OAEE), oraz aby mali i średni przedsiębiorcy mogli wypełnić swoje zobowiązania, spełzły na niczym.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE