Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Obroty branży motoryzacyjnej spadają o 1/3 w II kwartale 2012 r.

Grecja: Obroty branży motoryzacyjnej spadają o 1/3 w II kwartale 2012 r.

Pogłębia się recesja w branży motoryzacyjnej, a wartość obrotów w handlu i naprawie samochodów i motocykli oraz części i akcesoriów spadł w II kwartale o 33,2% r/r, czyli o ponad 2 pproc. więcej niż w II kwartale 2011 r., wynika z danych Greckiego Urzędu Statystycznego (ELSTAT).

Równocześnie wskaźnik obrotów wzrósł w porównaniu do I kwartału br. o 7,2%, podczas gdy rok wcześniej analogiczny wzrost wyniósł 2,6% k/k.

Co więcej, zgodnie z danymi Greckiego Urzędu Statystycznego (ELSTAT), jeszcze większy niż w całej branży był spadek obrotu w handlu samochodami – o 38,7%  r/r w II kwartale 2012 r., w porównaniu do spadku o 35,1%, który zanotowano w porównaniu II kwartałów lat 2011 i 2010.

W porównaniu kwartał-do-kwartału sprzedaż samochodów zwiększyła się o 2,5%, wobec spadku o 1%, który zanotowano w analogicznym zestawieniu w 2011 r.

 

Źródło: kathimerini.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE