Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Ateny – 26 najtańszym i najbardziej popularnym kierunkiem tyrustycznym

Grecja: Ateny – 26 najtańszym i najbardziej popularnym kierunkiem tyrustycznym

hotelewatenach-ekathimerini.com

 

Według badania przeprowadzonego przez TripAdvisor, Ateny znalazły się na 26 miejscu (wśród 46 badanych miast) najtańszych i najbardziej popularnych kierunków turystycznych na świecie. Odnośnikiem były ceny usług oferowanych przez hotele wyższych kategorii oraz najczęściej kupowanych przez turystów towarów.

Badanie zostało przeprowadzone w terminie od 21 stycznia do 5 lutego. Średnia cena testowanych w tym celu usług i produktów wyniosła 34,8 EUR. W skład tej kwoty wchodzą: kanapka klubowa (11 EUR), 1 l butelkowanej wody mineralnej (2,10 EUR), przekąska pistacjowa (5,10 EUR), napój gazowany (3,30 EUR), mała butelka wódki (6,60 EUR), rachunek za czyszczenie na sucho koszuli (6,80 EUR).

Zgodnie z danymi, hotele w Atenach są minimalnie droższe od rzymskich, gdzie przeciętny koszt wyniósł 34 EUR. Natomiast są znacznie droższe od Barcelony, gdzie koszt za te same towary to 29 EUR, Lizbony 25 EUR i Istambułu 21,20 EUR (4 miejsce w rankingu). Najtańszy okazał się Kapsztad 15,30 EUR, a najdroższa Moskwa 64 EUR

Tekst: ekathimerini.com

 

About Anna Snopek

KOMENTARZE