Home / Bałkany / Grecja / Grecja : ciężki okres dla turystyki

Grecja : ciężki okres dla turystyki

 

 

 

 

 

 

Rezerwacje wycieczek do Grecji przeżywają ciężką zimę, a pierwsze wiadomości z rynków zagranicznych są dalekie od optymizmu. Na poparcie tezy o problemach na rynku usług hotelarsko-gastronomicznych, prezes hotelarzy Zakintos i członkini Hotelarskiej Izby Grecji, Christina Tetradi, powiedziała, że w badanym okresie liczba rezerwacji spadła o 20% w porównaniu z zeszłym rokiem. Wyznacza to nowe standardy w zakresie zatrudniania personelu na nowy sezon turystyczny.

 

Pani Tetradi jest zawsze obecna na najważniejszych zagranicznych targach turystycznych w Ultrechcie i Wiedniu. Stwierdza ona, że wydarzenia w Grecji stworzyły bardzo negatywny obraz greckiego produktu turystycznego i mają ogromny wpływ na rezerwacje.

– Żaden turysta nie chce przyjechać do kraju, który stoi na skraju bankructwa- mówi pani prezes.

 

Podobne są wypowiedzi Jorgosa Tsakirisa, prezesa Hotelarskiej Izby Grecji oraz Jorgosa Telonisa, prezesa związku greckich operatorów turystycznych. Według nich, wszystko zależy od rozwoju sytuacji w gospodarce kraju, która zawsze ma wpływ na rezerwacje turystyczne. Jest jeszcze zbyt wcześnie do dokonywania szacunków na rok 2012, jeśli w pełni nie wyjaśni się sytuacja gospodarcza kraju. Pewne jest jednak, że w tym roku rezerwacje wycieczek w Grecji odbędą się dosłownie w ostatniej chwili.

 

Tekst: thetravellernews.com, tłum. i red. Justyna Tyrpa

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE