Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Cztery „kłódki” przypadają na każde otwarte przedsiębiorstwo

Grecja: Cztery „kłódki” przypadają na każde otwarte przedsiębiorstwo

Na każde rozpoczęcie działalności przedsiębiorczej przypadają cztery zlikwidowane przedsiębiorstwa, zgodnie z danymi Ateńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej (BEA). Instytucja przeciwstawia się w swoim obwieszczeniu nowym, planowanym środkom podatkowym.

Propozycje takie, jak 100-procentowy wzrost podatku dotyczącego wolnych przedsiębiorców, czy wzrost opodatkowania przedsiębiorstw, doprowadzą do głębszej recesji i zanikania małych i bardzo małych przedsiębiorstw, zaznacza BEA.

Ateńska Izba Handlowo-Przemysłowa oczekuje oficjalnego rządowego ogłoszenia nowych środków podatkowych, „mając nadzieję, że zwycięży logika, a nie rozwiązania, które przyniosą zanikanie greckich przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i bardzo małych, oraz zakładów przemysłu przetwórczego, które potrzebują wsparcia, a nie katastrofalnych w skutkach, eksperymentalnych mechanizmów”

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE