Home / Bałkany / Grecja / Grecja: międzynarodowe firmy są zainteresowane greckimi miastami portowymi

Grecja: międzynarodowe firmy są zainteresowane greckimi miastami portowymi

Przedstawiciele największych międzynarodowych firm, zajmujących się rejsami morskimi, wyraziły zainteresowanie udziałem w konstruowaniu projektów infrastrukturalnych w wielu greckich portach. Dojdzie to do skutku pod warunkiem, że rynek rejsowy w Grecji zostanie całkowicie zliberalizowany.
Giganci biznesu rejsowego: Carnival, Royal Caribbean, Costa, MSC i Celebrity są zainteresowani nie tylko Pireusem, gdzie znajduje się największy port Grecji, lecz w ich założeniu jest wsparcie finansowe prac związanych z infrastrukturą w innych miastach portowych, co doprowadziłoby do podniesienia jakości oferowanych usług.
Źródła sugerują, że Royal Caribbean jest zainteresowany nie tylko portem w Pireusie, ale również w Salonikach, Rodos i Heraklionie. Stolica Krety jest szczególnie atrakcyjna dla firmy ze względu na położenie oraz możliwość stworzenia głównego portu dla rejsów do Afryki, Turcji oraz rejsów wewnętrznych.
MSC zasygnalizowało, że jeśli sektor morski otworzy się na nowe inwestycje i przepisy dotyczące bezpieczeństwa turystów zostaną zaostrzone, firma rozpocznie rejsy z Pireusu. Będzie również uczestniczyć w projektach mających na celu ulepszenie głównego greckiego portu.

Tekst i zdjęcie: ekathimerini.com, tłum. i red. Anna Snopek

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE