Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Nagrody dla najbardziej „szalonych” przedsiębiorców

Grecja: Nagrody dla najbardziej „szalonych” przedsiębiorców

nagrodyprzedsiebiorczosci-kathimerini.gr

Na początku był… szalony pomysł. Natchnienie pod wpływem chwili, które dojrzewało, pobudzając do niekończących się rozmów z przyjaciółmi i współpracownikami, przekształciło się w biznesplan, i zaczęło nabierać konkretnych kształtów. Autorzy dziesięciu takich „szalonych” pomysłów powalczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 500000 EUR, które funduje międzynarodowa organizacja non-profit Grecka Inicjatywa, w ramach Greckiej Nagrody Przedsiębiorczości.

To stosunkowo nowy projekt – powstał w 2012 r.- a jego celem jest stwarzanie szans dla przedsiębiorców, zarówno tych doświadczonych jak i tych początkujących, udzielając im dofinansowania, wsparcia i wskazówek. Nagroda ma pomóc przedsiębiorcom w pokonywaniu trudności ekonomicznych, z jakimi boryka się Grecja, jak i dostarczyć im środków, które są niezbędne dla rozwoju nowych przedsiębiorstw. W kwietniu wyłoni się maksymalnie pięciu kandydatów spośród dziesięciu finalistów, którzy będą wspierani już od pierwszych kroków. Komisja oceni plany biznesowe na podstawie kilku kryteriów: innowacyjności, możliwości stwarzania miejsc pracy i żywotności przedsiębiorstwa. „Ostateczna decyzja będzie trudna”, mówi Jimmy Athanasopulos, przewodniczący kapituły Greckiej Nagrody Przedsiębiorczości, której sfinansowania podjęła się Grupa Libra.

Lista finalistów, wraz z krótkim opisem ich projektów, dostępna na stronie: http://www.thehellenicinitiative.org/finalists_of_hellenic_entrepreneurship_award_2013_announced.html

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE