Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Największe banki walczą o przejęcie Banku Pocztowego

Grecja: Największe banki walczą o przejęcie Banku Pocztowego

Cztery greckie banki kredytowe złożyły ofert o przejęcie zdrowych aktywów greckiego Banku Pocztowego (TT). Dokonały tego w piątek przed Greckim Funduszem Stabilności Finansowej. Obok Alpha i Attica, których się spodziewano, oferty złożyły również Bank Narodowy oraz Eurobank Ergasias, które w najbliższym czasie mają dokonać fuzji. Wszystkie cztery oferty przekazano do ewaluacji Komisji Europejskiej. Rezultaty w postaci opinii KE zostaną podane do wiadomości publicznej 11 stycznia, ponieważ 15 stycznia ma nastąpić wskazanie wygranego.

Po wygraniu przetargu przez jeden z czterech ubiegających się banków Narodowy Bank Grecji rozpocznie proces dzielenia Banku Pocztowego TT na część „zdrową” i „chorą”. „Dobre” aktywa zostaną sprzedane, zaś „złe” – zlikwidowane. Będzie to powtórzeniem procedury, w ramach której Piraeus Bank zakupił – po podziale – ATEbank

Źródło: ekathimerini.com 

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE