Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Pierwsza wizyta prezydenta Grecji w Korei Południowej
Źródło: ethnos.gr

Grecja: Pierwsza wizyta prezydenta Grecji w Korei Południowej

Prezydent Grecji, Karolos Papulias, dotarł dziś do Seulu. We wtorek i środę odbędzie się oficjalna i pierwsza w historii wizyta głowy greckiego państwa w Korei Południowej. Wraz z Papuliasem do Seulu udali się greccy przedsiębiorcy, którzy brać będą udział w Grecko-Koreańskim Forum Ekonomicznym, które odbędzie się w środę, 03.12.2013 r.

Dziś po południu czasu lokalnego Prezydent Grecji wraz z odpowiadającymi mu rangą przedstawicielami Korei Południowej odwiedzi siedzibę Samsung Electronics, w której omawiane będą perspektywy przyszłych inwestycji korporacji w Grecji.

Jutro Prezydent Papulias złoży wieniec na koreańskim cmentarzu narodowym by uhonorować w ten sposób poległych w wojnie domowej lat 50. Następnie pojedzie do Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej, gdzie spotka się z jego przewodniczącym, Kangiem Chan-hee.

Kolejnym punktem programu jest przemówienie Prezydenta podczas Koreańsko-Greckiego Forum Ekonomicznego i udział w przyjęciu organizowanym ku jego czci przez Organizację Przemysłu Koreańskiego.

Również we wtorek Karolos Papulias pojedzie do centrum konferencyjnego Yeong Bin Gwan, gdzie spotka się z Prezydent Korei Południowej – Park Geun-hye. Następnie przedstawiciele obydwu krajów prowadzić będą rozmowy i podpiszą umowę o  o wzajemnej ochronie wojskowych informacji niejawnych.

Wieczorem tego dnia Prezydent Korei Południowej podejmie Prezydenta Grecji uroczystą kolacją.

W środę Papulias uda się do zdemilitaryzowanej strefy buforowej oddzielającej Koreę Północną od Południowej a także do metropolii Incheon, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający żołnierzy greckiej piechoty poległych podczas wojny koreańskiej. Przedstawiciel Grecji złoży w tym miejscu wieniec i pomodli się odśpiewując odpowiedni psalm wraz z Metropolitą Korei, Egzarchą Japonii, Ambrosiosem.

Tego samego wieczora Karolos Papulias wyruszy z powrotem do kraju, do którego dotrze w czwartek około południa.

Źródło: ethnos.gr, presidency.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE