Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Ponowne wprowadzenie specjalnego podatku od nieruchomości

Grecja: Ponowne wprowadzenie specjalnego podatku od nieruchomości

Rząd grecki ogłosił, że specjalny podatek od nieruchomości, który obowiązywał w 2011 r., zostanie ponownie wprowadzony.

Po wielu spotkaniach, Ministerstwo Finansów doszło do wniosku, że nie będzie w stanie uzbierać 2,2 mld EUR podatku awaryjnego. Dlatego też rząd „ucieka się” do pewniejszego, acz bardziej bolesnego rozwiązania, pobierając podatek przy pomocy Publicznego Zakładu Energetyki DEI, pomimo wcześniejszych zapewnień, że nie dojdzie do tego w tym roku.

Jeszcze wczoraj Ministerstwo Finansów zapewniało, że szuka najlepszego sposobu na zebranie tzw. specjalnego podatku dla nieruchomości podłączonych do sieci energetycznej. W rzeczywistości Publiczny Zakład Energetyki ogłosił, że dostał polecenie dodania podatku do rachunków za okres po 23 lipca, co nie będzie możliwe ze względu na niewystarczającą ilość czasu.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, gdy podatek został podzielony na dwie raty, teraz będzie płacony w pięciu częściach, przy czym dwie ostatnie z terminem płatności do końca 2013 r.

 

Źródło: ekathimerini.com

 

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE