Home / Bałkany / Albania / Grecja powinna wprowadzić podatek liniowy wzorem Albanii i Bułgarii – S. Forbes

Grecja powinna wprowadzić podatek liniowy wzorem Albanii i Bułgarii – S. Forbes

Grecja powinna brać przykład z Albanii i Bułarii i wprowadzić podatek liniowy, uważa Steve Forbes, redaktor naczelny i wydawca czasopisma Forbes.

– Bierzecie przykład z sąsiednich krajów jak Albania czy Bułaria. Nie lubią tam płacić podatków, i kilka lat temu wprowadzono tam 10%-wy podatek liniowy, łatwy do ściągania, i te gospodarki rosną – odpowiedział Forbes na pytanie o optymalną jego zdaniem politykę podatkową dla Grecji, jak podaje serwis novinite.com.

Według Forbesa, działania Grecji mające na celu stymulowanie gospodarki i ograniczenie zadłużenia są pozorne.

– W Grecji nie wprowadzono środków pro-wzrostowych, a tym bardziej prawdziwych oszczędności po stronie rządu – powiedział Forbes z kolei w wywiadzie dla Yahoo’s The Daily Ticker blog.

Wesdług niego Europa w sprawie Greci popenia błąd i to podwójny: pozwala na zrestrukturyzowanie długu wobec prywatnych kredytodawców, i jednocześnie nie robi nic, żeby zapewnić długookresowe odbicie gospodarcze.

Fundusz ratujący Grecję utrzyma Europę na powierzchni przez pewien czas, ale bez trwałych reform kryzysy na wzór greckiego będą się powtarzać w innych krajach – w Portugalii, Hiszpanii i we Włoszech, wróży Forbes.

 

Źródło: Novinite.com

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE