Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Problemy w komunikacji miejskiej i zamknięte Urzędy Skarbowe.
komunikacja atenska

Grecja: Problemy w komunikacji miejskiej i zamknięte Urzędy Skarbowe.

Autobusy, trolejbusy i pociągi pozostaną unieruchomione. Problemy także na lotniskach.

Udział pracowników komunikacji miejskiej oraz kontrolerów ruchu lotniczego w 24 godzinnym ogólnym strajku Generalnej Konfederacji Greckich Pracowników (GSEE) i Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Sektora Publicznego (ADEDY) przysporzył niemałe problemy w ruchu stolicy Grecji. Protestujący chcieli w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla zamkniętej we wtorek Telewizji Publicznej (ERT).

Z powodu decyzji o zatrzymaniu pracy przez pracowników komunikacji miejskiej od 9 rano nie działały metro, kolejka miejska oraz tramwaje.

Problemy pojawiły się również w transporcie lotniczym. Od godziny 15 do 17 z powodu strajku ogłoszonego przez kontrolerów ruchu lotniczego nie obsługiwano lotów przychodzących jak i wychodzących z Grecji. Przerwę w pracy od godziny 12 do godziny 17 mieli również pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego, obsługujący loty krajowe.

Decyzją Panhelleńskiej Federacji Pracowników Publicznych Usług Finansowych (POED) o uczestnictwie w strajku generalnym zamknięto również Urzędy Skarbowe w całym kraju.

Tekst: kathimerini.gr

About Karolina Lojko

KOMENTARZE