Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Ważne spotkania greckich i chińskich przedsiębiorców w Pekinie
grecja i chiny-ekathimerini.com

Grecja: Ważne spotkania greckich i chińskich przedsiębiorców w Pekinie

W piątek 17 maja, po zakończeniu Business Forum w Pekinie, miało miejsce łącznie 271 spotkań (B2B) pomiędzy greckimi i chińskimi przedsiębiorcami. Niektóre z greckich przedsiębiorstw miały zaplanowane nawet po 11 spotkań. Dane te wskazują, że chińskie przedsiębiorstwa są poważnie zainteresowane współpracą z greckimi spółkami.

Greckie przedstawicielstwo, które stanowi 87 przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych z podstawowych sektorów greckiej gospodarki (żegluga, bankowość, turystyka, nieruchomości, produkty rolne, żywność, technologia, materiały budowlane, eksport w przemyśle przetwórczym), miało okazję do rozmów i negocjacji z 257 przedstawicielami z ponad 135 chińskich przedsiębiorstw z analogicznych sektorów.

Kongres był współorganizowany przez Chińskie Ministerstwo Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju, Konkurencyjności, Transportu, Infrastruktury i Sieci. Do jego realizacji przyczyniła się organizacja Invest in Greece, Ambasada Grecji w Chinach oraz Chińska Izba Handlowa Importerów i Eksporterów Maszyn i Produktów Elektronicznych (CCCME). Hasło spotkania to „Greece- China Business Forum: The New Silk Road”.

Należy zaznaczyć, że wsparcie od jednej z najważniejszych izb w Chinach –CCCME- było decydujące dla dość licznego uczestnictwa znaczących chińskich przedsiębiorstw zorientowanych na zewnątrz. CCCME, jako jedna z nielicznych krajowych izb w Chinach, zrzesza dziś ponad 10 tysięcy członków, do których wliczają się chińskie przedsiębiorstwa- te przodujące w swoich branżach, ale również te małe i średnie, które stanowią ważną część rynku.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE