Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Wielki spadek działalności budowlanej wciąż trwa
budowa-kathimerini.gr

Grecja: Wielki spadek działalności budowlanej wciąż trwa

Prywatna działalność budowlana w Grecji wciąż „swobodnie spada”- jej wielkość w sierpniu br. skurczyła się jeszcze bardziej, a nowy duży spadek ilości zezwoleń na budowę, wydanych przez krajowe wydziały urbanistyki, zwiastuje pogorszenie sytuacji w najbliższym czasie.

Grecki Urząd Statystyczny (ELSTAT) podaje, że wielkość prywatnej działalności budowlanej w całej Grecji odzwierciedliły w sierpniu 1073 zezwolenia na budowę, które odpowiadają 203,6 m2 powierzchni i 793,9 m3 objętości. W skali roku, liczby te oznaczają spadki: o 10,7% w przypadku zezwoleń, o 20%, jeśli chodzi o powierzchnię i o 30,4%, w przypadku objętości.

W okresie ośmiu miesięcy, od stycznia do sierpnia 2013 r., prywatna działalność budowlana okazuje w skali roku spadek o 35,8% w liczbie zezwoleń na budowę, o 35,1% w przypadku powierzchni i o 31,9% w objętości.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE