Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Wysoka przestępczość w regionach turystycznych
turystyka-kathimerini.gr

Grecja: Wysoka przestępczość w regionach turystycznych

Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą (SDOE), w ramach programu „THEROS 2013”, zorganizowanym w celu rozprawienia się z unikaniem podatków, przemytem napojów oraz nielegalnym handlem, przeprowadził 1256 kontroli na greckich wyspach i w regionach turystycznych w pozostałych częściach Grecji. Inspekcje, do których zaangażowano ponad 100 oddziałów SDOE, trwały od 6 do 18 sierpnia br. Stwierdzono, że 586 przedsiębiorstw dopuściło się wykroczeń, a tych odnotowano w sumie 5668; były to głównie przypadki niewydawania paragonów i używania nielegalnych kas fiskalnych.

Średnia przestępczość doszła do 46,65%. Dziesięć regionów z najwyższą przestępczością to:

Amorgos, Paksos, Symi (100%), Santorini (96,43%), Eubea (85%), Rodos (81%), Mykonos, Andros (80%), Paros, Antiparos (77,8%), Kreta (62,9%), Tinos (60%), Attyka (54%), Chalkidiki (34%).

Wskutek interwencji SDOE zawieszono na 48 godzin działalność 13 przedsiębiorstw. Były to 3 centra rozrywki, 4 plażowe bary i 6 restauracji.

W regionie Ftiotydy, SDOE stwierdziło istnienie dwóch kas fiskalnych, których używano w pewnym centrum rozrywki od 5 lat. W tym czasie nie spisywano transakcji w oficjalnych rejestrach sklepowych oraz nie zwracano VAT-u.

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE