Home / Bałkany / Grecja / Grecja: Wzrost ruchu turystycznego na wyspach o 15%

Grecja: Wzrost ruchu turystycznego na wyspach o 15%

 

 

Od początku tego roku grecka turystka przechodzi trudny okres, jednak turystyczna aktywność na greckich wyspach pokazuje w tej chwili wzrost o 15%.

Ogólnie ruch turystyczny spadł o 5% w porównaniu do zeszłego sezonu. Mimo to goście zagraniczni wolą spędzić swoje wakacje na greckich wyspach, a Kreta reprezentuje sobą najlepszy obraz.

Ruch turystyczny wzrósł także w Salonikach od stycznia do maja 2012 roku o 7%. Na wyspie Kos i Santorini pozostaje wciąż na wysokim poziomie.

Stowarzyszenie Greckich Przedsiębiorstw Turystycznych (SETE) twierdzi:

- Jest bardzo ważne, aby wspierać grecką turystykę, która jest ważnym filarem greckiej gospodarki w tym trudnym okresie. Zachęcające jest to, że mimo recesji, sytuacja wydaje się poprawiać.

Andreas Andreadis, prezes SETE, powiedział:

- Grecja pozostaje bardzo atrakcyjnym i pożądanym celem turystycznym. Dane dotyczące przyjazdów pokazują, że gdybyśmy mieli stabilność polityczną, moglibyśmy mówić o naszym początkowym celu 16 milionów międzynarodowych przyjazdów. Jesteśmy przekonani, że wynik zbliżających się wyborów i stworzenie nowego rządu zapewni stabilność, którą potrzebuje w tej chwili sektor turystyki.

Program pilotażowy w celu ułatwienia wydania wizy dla pięciu greckich wysp turystom państw trzecich, którzy przybywają z Turcji, rozpoczął się pod koniec ubiegłego tygodnia i potrwa do końca września.

Zgodnie z oświadczeniem siedziby ELAS, program zostanie wprowadzony za porozumieniem z Komisją Europejską, i dotyczy Rodos, Kos, Samos, Chios i Lesbos. Na tych wyspach dostępna jest odpowiednia infrastruktura i odpowiedni personel do przeprowadzania kontroli granicznych i przyznawania wiz.

Minister Ochrony Obywateli, Elefterios Ekonomou, z okazji inauguracji programu, powiedział, że inicjatywa ma zachęcić do odwiedzin turystów sąsiadujących z Grecją i ma na celu wzmocnienie ruchu turystycznego w Grecji w trudnej sytuacji finansowej

Tekst: news247.gr

About Justyna Tyrpa

KOMENTARZE